ترجمان، تبادل و تجاری سازی دانش

ترجمان، تبادل و تجاری سازی دانش (KTEC) یکی از رویکردهای دانشگاه های نسل سوم در راستای مدیریت دانش و تولید آن است تا در کتار فعالیتهای فناوری مانند ارتباط با صنعت و ثبت اختراعات در دانشگاه بتوان دانش تولید شده را کاربردی کرد و به خدمت جامعه درآورد. برای دریافت اطلاعات بیشتر و اسلایدهای کارگاه های آموزشی به سایت ترجمان دانش دانشگاه مراجعه نمایید.

کتاب زیر حاصل تلاشهای کمیته علمی ترجمان دانش دانشگاه است که در کارگاه های متعدد تدریس شده و از منایع مختلف گردآوری شده است.

برای تهیه کتاب با دفتر ترجمان دانش تماس بگیرید. کتاب از انتشارات محسنی نیز قابل تهیه است. اطلاعات فهرست نویسی کتاب در لینک فیپا موجود است. اطلاعات در سامانه مداد.

دیگر کتابهای مرتبط با این مبحث در این نوشته معرفی شده اند. در این ویدئو، تحلیل ذینفعان که از مباحث مهم ترجمان دانش است به خوبی تشریح شده است.

2 دیدگاه در “ترجمان، تبادل و تجاری سازی دانش

  1. کلیپ آموزشی بسیار مفیدی بود.
    فقط سوالی که برای من پیش آمده این است که آیا ذینفعان نمی توانند در زمینه conflict of interest تداخلی ایجاد کنند؟

    1. ذینفع ترجمه رسایی نیست. می تواند ذی ضرر هم باشد. به هر حال همه آنها که به نوعی اثر گذارند (مثبت یا منفی) باید در تحلیل شما بیایند. تحلیل تکمیلی دیگری هم هست که تحلیل نیرو نام دارد. آنجا اثرگذاران منفی و مثبت از هم جدا می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*