با اینکه اساتید دانشگاه سعی بر ارائه سرفصل های پویا مطابق با نیاز دانشجویان و محققین دارند، همیشه مطالبی که ارائه می شود ممکن است پاسخگوی نیازهای تحقیقاتی نباشد. بخصوص دانشگاه های غیرمهندسی و در مباحث بین رشته ای که امروزه در همه زمینه ها شاهد آن هستیم. از این جمله می توان از مهارت برنامه نویسی، ریاضی، پردازش سیگنال و … نام برد. این مسأله در مقالات موفق دانشمندان دیده می شود که چگونه با تسلط بر حیطه های گوناگون علوم پایه و محاسباتی، مقاله خود را منتشر می کنند.

نظام آموزشی ما به دلایل متعدد، عمدتاً شیوه خودآموزی را به ما یاد داده و کمتر فوت و فن و مهارت ها را از اساتیدمان یاد گرفته ایم. این در حالیست که دوره های حضوری می تواند شتاب بسیار زیادی به یادگیری ما بدهد تا بعد از آن با خود آموزی به آن عمق ببخشیم.

کارگاه های و دوره های آموزشی مؤثر با این دید در ادامه تجربیات موفق گذشته و با پی گیری های علاقمندان راه اندازی شده است تا مباحث نوین و مورد نیاز که کمتر در سرفصل استاندارد دانشگاه های غیر مهندسی به آن پرداخته می شود پوشش داده شود. امیدست با نظرات سازنده خود ما را در ارائه مؤثر مطالب یاری نمایند.

 

کانال اطلاع رسانی سایت